• wspolpraca@zimzonowicz.pl
współpraca z blogiem

Blogi są łącznikiem między autorem, artystą, a resztą świata. Można na nich publikować nie tylko posty o samopoczuciu, ale również własne prace, portrety czy urywki tekstów.

W czasach Internetu niemożliwe stało się możliwym. Za sprawą kilku kliknięć można dotrzeć do szerokiej publiki, a prace artystyczne, przepisy kulinarne czy zwykłe wpisy krążą po całym świecie. Dla początkujących artystów, którzy chcą się wybić na tle swojej branży, jest to idealna opcja do promowania swojej twórczości. Aby tego dokonać należy jednak najpierw nauczyć się współpracy z blogiem, która zdecydowanie ułatwi proces pozyskiwania rozgłosu.

Co należy zrobić aby rozpocząć pracę nad blogiem?

Przede wszystkim trzeba mieć pomysł – od kreatywnego myślenia zaczyna się większość wielkich projektów. Należy zastanowić się do kogo chcemy dotrzeć, w jaki sposób wypromuje mojego bloga oraz gdzie zacząć. Dla początkujących artystów, którzy po raz pierwszy mają styczność z blogami, można polecić łatwą w obsłudze stronę Wix. Jeżeli jednak ktoś posiada duży budżet i ma nieco większe umiejętności informatyczne, istnieje opcja wykupienia własnej domeny bez ingerencji osób trzecich. Gdy już założymy bloga, urządzimy go w naszym stylu i zyskamy popularność, praca z blogiem będzie już tylko czystą przyjemnością! 

Na czym polega praca nad blogiem artystycznym?

Zanim dojdziemy do punktu popularność trzeba trochę popracować. Na czym dokładnie polega taka praca? Przede wszystkim zadaniem artystycznego bloga jest pokazanie szerszej publice naszych prac, dzieł czy potencjalnego źródła finansowego. Pracując nad takim blogiem należy skupić się na systematyczności, ogólnej estetyce i kontakcie ze swoją społecznością. Oferowanie porad, utrzymywanie bliższego kontaktu z obserwatorami czy zwykłe ludzkie zachowanie już powoduje, że blog osiąga sukcesy, a nasze prace stają się rozpoznawalne. Skupiając się jednocześnie nad naszym blogiem zyskujemy dodatkowy cel, jakim jest tworzenie prac do wstawienia. Dlatego praca nad blogiem, chodź brzmi strasznie, nie jest wcale taka trudna i wymagająca!