• wspolpraca@zimzonowicz.pl
blog artystyczny

W ostatnich latach blogowanie stało się bardzo popularne. Coraz więcej osób z różnych środowisk zawodowych, czy społecznych decyduje się na założenie bloga. Nas dzisiaj interesuje temat o blogu artystycznym. Jeżeli jesteś artystą, który zastanawia się nad rozpoczęciem budowania własnej strony internetowej, oto kilka naszych wskazówek. 

Główne benefity, wynikające z prowadzenia bloga artystycznego:

  1. dzielenie się procesem tworzenia swojej sztuki,
  2. dostarczanie wiedzy oraz udzielanie pomocy początkującym artystom,
  3. szansa zarobku na swojej twórczości.

Jak promować bloga artystycznego?

Pisanie wysokiej jakości treści to tylko niewielka część tworzenia udanego bloga. Aby zwiększyć ruch na stronie i przyciągnąć więcej czytelników, musisz pracować nad promocją swojej witryny. Na szczęście mamy kilka strategii, które ci pomogą.

Zadbaj o widoczność swojej strony w wyszukiwarce. Musisz dowiedzieć się, jakie tematy są interesujące dla twojej grupy docelowej. Jednocześnie zadbaj o dobór słów kluczowych, oryginalność wpisów oraz linkowanie. Buduj relacje z odbiorcami. Publikuj posty regularnie, zachęcisz tym użytkowników do częstego odwiedzania twojej witryny. Staraj się komunikować ze swoją społecznością poprzez komentarze. Nawiążesz z nimi bliższe relacje, a oni będą chętniej do ciebie wracać.

Co powinien zawierać blog artystyczny?

Zanim zaczniesz pisać, ważne jest, aby wiedzieć jakie tematy generują największe zainteresowanie blogami artystycznymi. Powinieneś poświęcić trochę czasu na przeglądanie aktualnych trendów. Każdy post, który piszesz powinien zachęcać odbiorców do działania. Celem artystów, którzy zajmują się blogowaniem jest ułatwienie dostępu do sztuki w Internecie. Dlatego dobrym pomysłem jest publikowanie treści, w których dzielisz się wiedzą. Ważne jest również blogowanie na temat swojej twórczości, dzięki temu możesz zbudować swego rodzaju portfolio.