• wspolpraca@zimzonowicz.pl
komiks

Komiksy to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych. To ciekawa forma sztuki, która łączy w sobie historię książkową z obrazkową. Dzięki temu można pobudzić wyobraźnię i przenieść się w całkiem nowy świat, z dala od problemów dnia codziennego. Dlaczego warto postawić na komiks? Czym cechuje się taka rozrywka? O czym trzeba wiedzieć?

Komiks - rozrywka czy sztuka?

Okazuje się, że komiks jest połączeniem rozrywki ze sztuką. Z jednej strony możemy oderwać się od rzeczywistości i przeżywać przygody z ulubionymi bohaterami, a z drugiej możemy obcować ze sztuką. Piękne obrazki przyciągają wzrok i na długo pozostają w naszej pamięci. Komiksy bez problemu zakupimy w księgarniach, czy nawet wypożyczymy w bibliotekach. 

Komiks - kultura popularna

Czytanie komiksów ma szerokie grono zwolenników. To kultura popularna, która zachwyca ciekawą treścią. Nie każdy lubi czytać zwykłe książki, które mają małe literki i zero obrazków. Z pomocą przychodzi komiks, gdzie każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Na podstawie tej literatury powstało wiele filmów, które są cenione aż do dziś. 

Komiks - świat superbohaterów

Komiksy zazwyczaj opierają się na ciekawym świecie superbohaterów. Może to być Superman, Spider-Man,  czy inna postać, która zajmuje się ratowaniem ludzkości. Jeśli lubimy nowoczesne komiksy, postawmy na opowieści o ulubionych superbohaterach. To doskonała forma spędzania wolnego czasu z całą rodziną. Komiks można czytać razem z dzieckiem, dzięki czemu maluch uczy się nowych rzeczy. 


Najnowsze wpisy